Největší oslava kávy na Zlínsku – Kávafet – sobota 16. října 2021

Svátek všech milovníků kvalitní kávy, ale i těch, kteří do jejích tajů teprve chtějí proniknout, se bude opět konat na Zlínsku. Eta Kávafest přivítá zajímavé hosty v čele s Lukášem Hejlíkem, nabídne hostům spoustu příjemných kofeinových zážitků i možnost vyhrát lákavé ceny.
„Kávafest se koná každý rok u příležitosti Mezinárodního dne kávy, který spadá na 1. říjen. A stejně jako každý rok se lidé v rámci oslav opět mohou těšit na sedmidenní Kávatour, která propojí podniky nabízející kávu ve Zlínském kraji a jednodenní akci Den kávy v Kongresovém centru Zlín,“ uvedl pořadatel akce Jaroslav Střecha.

KÁVATOUR PO ZAPOJENÝCH KAVÁRNÁCH
Letos se do Kávatour, v týdnu od 1. do 7. října, zapojí na 15 kaváren či restaurací.
„Tyto podniky vždy pro hosty připravují něco nad rámec běžného provozu, ať už se jedná o kávový dezert, zajímavou kávu na druhém mlýnku nebo zvýhodněnou kávovou nabídku,“ láká k návštěvě Jaroslav Střecha.
Lidé zapojené podniky poznají nejen podle plakátu ETA Kávafestu, ale i podle toho, že jsou v nich k dispozici časopisy Štamgast&Gurmán s kávovou mapou kaváren a kávovým pasem pro razítka. „Účastníky najdete také na webu www.kavafest.cz,“ poradil pořadatel.

KÁVOVÉ SOUTĚŽE O CENY
Návštěvníci si na Kávatour pochutnají na kávových specialitách a ti soutěživí mohou hrát také o lákavé ceny. „Stačí sbírat razítka do kávového pasu a hrát o kávové balíčky, kávy z nejrůznějších regionů či baristické váhy. Jak na to? Při návštěvě zapojeného podniku požádejte obsluhu o razítko do kávového pasu. O hlavní výhru a další ceny budou moci soutěžit lidé, kteří nasbírají minimálně pět razítek,“ uvedl Jaroslav Střecha.

Pořadatelé Kávatour připravili pro návštěvníky rovněž fotografickou soutěž Vyfoť kafe a vyhraj, do které se může zapojit každý, kdo pořídí fotografii své kávy v některém ze zapojených podniků. Pravidla najdou zájemci na www.kavafest.cz. Tři autoři vítězných fotografií obdrží rovněž věcné ceny.

NAVŠTIVTE DEN KÁVY VE ZLÍNĚ
Vyvrcholením oslav bude ETA Kávafest – Den kávy Zlín. Jde o celodenní festival kávy, který se koná 16. října v čase od 10 do 17.30 hodin v prostorách Kongresového centra Zlín. „Tato akce přinese milovníkům kávy celodenní přednášky, workshopy, na kterých se lidé mimo jiné naučí vařit kvalitní espresso či latte art. Všichni se mohou těšit na degustace káv a také na velice oblíbený trh kávy, který je plný stánků s kávou a kávovým příslušenstvím. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit kávy od velkých pražíren, ale i od těch regionálních a lokálních,“ připomenul pořadatel. Třešinkou na pomyslném kávovém dortu bude účast zajímavých hostů a jejich přednášky. Dorazí například známý lektor Školy kávy, česky mluvící Ital, Roberto Trevisan. Ale také herec, bloger a průvodce gurmánským světem Lukáš Hejlík nebo cestovatelka a zakladatelka Nadačního fondu Arhuacos na podporu kolumbijských indiánů v horách Sierra Nevady Alena Antonovičová.
Záštitu nad akcí převzali primátor města Zlína Jiří Korec, náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová a senátor Ing. Tomáš Goláň.