Historie Food Festivalů

V České republice se každoročně uskuteční několik stovek festivalů výborného jídla.

Jedním z největších je pražský food festival Ochutnej Vietnam, který se pravidelně koná v září a pokaždé jej navštíví několik tisíc milovníků vietnamské kuchyně. V dnešní době se mezi českými strávníky nejvíce zpopularizovaly pokrmy, jako je nudlová polévka phở, grilované vepřové bún chả, smažené závitky ném rán nebo nudlový salát bún bò nam bộ.

V posledních letech jsou stále více oblíbené takzvané Street Food festivaly a také Food Truck festivaly.

Sledujte také náš food festivalový BLOG, ve kterém Vám představujeme reportáže z vybraných food festivalů v České republice.

Velkou oblibu nabírají v celé České republice, tedy v Čechách na Moravě i ve Slezsku také pivní festivaly a festivaly vína. I jejich přehled na webu www.foodfestivaly.cz naleznete. Dozvíte se tak, kde si můžete tak skvělé pivní speciály, netradiční pivní druhy, nebo i jiné pochutiny z piva. Před podzimní vlnou buráčkofestů se zase podívat, kam zajít na skvělý burčák, lahodné víno, nebo ledové speciály.

Na tradičních food festivalech je mezi Vámi návštěvníky, kteří milují nejen skvělé jídlo ale i například takzvanou gastroturistiku a cestují po různých food festivalech křížem krážem po celé ČR, hamburgery, hot dogs, langoše, nudle, tortilly… stejně tak ale i netradiční pokrmy jako jsou pečení červy, různé druhy ořechů, čokolády, koření, sýrů, uzenin…. Zapít je můžete netradičními druhy piva i z menších pivovarů, kvalitní kávou, drinky…
Protože mezi food, tedy jídlo počítáme i čokolády, najdete u nás i pozvánky na například čokofesty alias festivaly čokolády, kde si můžete pochutnat na různých druzích čokolády jako je například chilli čokoláda, čokoládové bonbóny, fondant a další sladkosti, které uspokojí všechny mlsné jazýčky.