17čerCelodenníNE19Burger Street Festival – 17.–19. 6. Jihlava (OC Citypark)

Detail akce

A už je to opět tady! Nabitý pátý ročník hlásí letošní Burger Street Festival, který míří do našeho centra již 17. června. A bude to návrat opravdu ve velkém: Burger Street Festival veze na víkend do Cityparku přes tunu hovězího!

Milovníkům street foodu a šťavnatých burgerů se představí víc jak deset streetfoodmakerů včetně stálic, které pravidelně bodují v návštěvnických soutěžích o nejlepší burger.

A kdo bude o pozornost nás, Jihlavanů, usilovat? Po roční pauze do festivalového dění znovu naskočili oblíbení Amici, z Brna k nám zamíří i další miláček fanoušků burgerů Pablo EscoBar. Z jihomoravské metropole pak dorazí i The Immigrant a Burger Inn. Dohromady se můžeme těšit až na čtyřicet různých burgerů a k nim další streetfoodové speciality.

Že neholdujete tradičnímu složení burgerů, nebo je nemůžete jíst například ze zdravotních důvodů? Žádný problém. Přijďte si pro vegetariánské burgery nebo bezlepkové bulky.

K burgerům se můžete nechat zlákat na pravé belgické hranolky od The Immigrant Fries, milovníci extrémní kuchyně pak mohou přikusovat třeba hmyzí pochoutky od značky GRIG. Na své si samozřejmě přijdou i pivaři. Kromě tradičního partnera – pivovaru Plzeňský Prazdroj, letos ochutnají i produkci Počernického pivovaru.

Nebo dáváte přednost sladkému zakončení dne plného dobrot? Potom si nenechejte ujít tradiční latinskoamerickou pochoutku Los Churros nebo rolovanou zmrzlinu, kterou obsluha z Easy Rolls připraví přímo před očima návštěvníka na mrazicí desce. A to není vůbec všechno. Mlsné jazýčky jistě potěší i zmrzlina pečená. Barevné makronky pak přiveze Judyth Sweet Art. Díky použití mandlové mouky je i tato pochoutka vhodná pro lidi s alergií na lepek.

Pro jedlíky připravují organizátoři hned několik soutěží. Tradičně budete moci hlasovat v anketě o nejlepšího burgermakera, ta se ale oproti předchozím rokům změní a bude elektronická. Hlasovací tablet bude k dispozici na infopointu festivalu, soutěžní lístek dostanete přímo od prodejců.

Zažijte s námi úžasnou letní atmosféru, setkávání s přáteli, samotnými burgermakery a jejich veledíly. Grily se začnou rozpalovat každý den v deset hodin a oficiální konec je naplánovaný na jednadvacátou hodinu, v neděli pak na dvacátou hodinu.

Vstup na Burger street festival je zdarma, návštěvníci mohou využít parkoviště i zázemí nákupního a zábavního centra Citypark Jihlava.

Více informací

Čas

červen 17 (Pátek) - 19 (Nedelě)(GMT-11:00)