Plzeňský festival vína – 22. – 23. září 2023 – Plzeň

V pátek 22. a v sobotu 23. září se uskuteční podzimní termín Plzeňského festivalu vína 2023, největší vinařské akce na západě Čech!

Fanouškům dobrého vína se na tradičním místě v Plzni „U branky“ představí 24 pečlivě vybraných vinařství z České republiky. Zastoupeny budou stálice jako Vinařství Rauš, Modré vinařství, Vinařství Gertner či Vinařství Volařík, ale jako tradičně se objeví i několik nováčků. Nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín až po mohutná vína z francouzských sudů.

Na tradiční místo v Plzni „U Branky“ se sjedou vinaři z různých vinařských podoblastí Čech a Moravy, aby zde představili to nejlepší ze své aktuální produkce. Chybět nebudou staří známí jako Vinařství Rauš či Modré vinařství, ale ani nové neznámé tváře. Nabídka vína bude velice pestrá, takže si každý vínomilec přijde na své.

Součástí akce bude food zóna s rozmanitou nabídkou pokrmů a nápojů vhodných k vínu a také bohatý kulturní program. Vystoupí skupina Nebe, plzeňská kapela The Shifters (nástupce oblíbených Moodshake), Cimbálová muzika Alexandra Vrábela, Cimbálová muzika Vincúch, DJ Danda a DJ Michal Pácalt. Mluveným slovem budou provázet moderátor Luděk Holý a sommelier Zdeněk Kintr. Již tradičním zpestřením bude partnerský filmový festival Finále Plzeň, který bude probíhat v nedaleké Měšťanské besedě souběžně s festivalem vína.

Vstupné na akci bude zdarma. Víno se bude nalévat výhradně do festivalových sklenic, které budou k zakoupení přímo na místě za 100 Kč.

VÍCE INFORMACÍ ZDE