Plzeňský festival vína 2019 – 27. – 28. září 2019 – Plzeň

V pořadí již 4. ročník Plzeňského festivalu vína se i letos uskuteční v jarním a podzimním termínu.

Podzimní edice úspěšného festivalu proběhne v pátek a v sobotu 27. a 28. 9. 2019 v Kopeckého sadech v Plzni. Na akci se jako tradičně představí celkem 20 vinařství výhradně z Moravy a z Čech. Mezi účastníky budou jak méně známí malí vinaři, tak i renomovaná středně velká vinařství, která sbírají ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích. Pestrá soupiska zaručuje velice bohatou nabídku prvotřídních vín, z níž si vybere skutečně každý. Kromě vína bude návštěvníkům k dispozici také široký výběr kvalitního občerstvení.

Součástí akce bude zajímavý doprovodný program. Obě odpoledne se ponesou ve znamení tradiční moravské cimbálky, hrát bude tentokrát Cimbálová muzika Trnka. V pátek večer se uskuteční koncert oblíbené plzeňské skupiny Moodshake. V sobotu večer pak festival završí vycházející hvězda české hudební scény, kapela LIKE-IT. Festivalem bude opět provázet oblíbená dvojice Luděk Holý a Jirka Hudec.

Areál bude po oba dva dny otevřen od 12:00 do 22:00. Vstupenky budou k zakoupení pouze na místě za cenu 100 Kč/den. V ceně vstupenky bude zahrnuta degustační sklenice a katalog vinařství.

Festival se koná pod záštitou pana Martina Baxy, primátora města Plzně.