Indočeský podzimní festival – pátek 4. října 2019 – Praha 5

IndoČeský Podzimní Festival, the Indo Czech Autumn Festival (dale jen ICAF) je kulturní událostí, vzájemně propojující dvě na pohled rozdílné, avšak v jádru si velmi blízké kultury, která souvisí s jednou z největších oslav Indie a nejvýznamnějším svátkem a festivalem Bengálska, Durga Puja. Je již léta uskutečněným nápadem indické malířky, básnířky, zpěvačky a jinak mnohostranné osobnosti Papii Ghoshal, která započala a uskutečnila tento nejoslavovanější svátek Indie u nás v České Republice.

Cílem festivalu je seznámit návštěvníky nejen s indickou tradiční, spirituální i klasickou hudbou a tancem, ale i s tradičními rituály, našemu světu takřka neznámými a sjednotit veškeré indické formy umění na jedné platformě.

Současně je na programu jóga a bohatý výběr ochutnávky čajů.

Jako každým rokem i letos naši akci výrazně obohatí Indické i Bangladéšské restaurace svým chutným občerstvením, jemuž jen ztěžka budou odolávat návštěvníci, kteří ho budou mít po celou dobu akce na očích.

Věříme, že sbližování západní a východní kultury především na umělecké úrovni, a tím i překonání společenských rozdílů se především v posledních letech stává stále více relevantnějším, vzhledem k rostoucí migraci a krizi identity národů Evropské Unie. V říjnu tohoto roku, bychom chtěli tento festival věnovat světem respektovanému duchovnímu otci a revolucionáři, Mahátma Gándhímu, ku příležitosti 150. výročí jeho narození.