Gulášové slavnosti – sobota 17. srpna 2019 – Bolehošť

Již devátým rokem se v srpnu konají soutěže gulášů. Zúčastnit se mohou partičky dobrodruhů i kuchařů odkudkoliv. Každý, kdo se přihlásí do soutěží, má možnost uvařit svůj oblíbený guláš. V naší soutěži nerozlišujeme technologické postupy, dobu vaření, druh masa apod. Guláš musí chutnat, ať ho vaří profík, myslivec, hasič nebo babička. Snad jedinou podmínkou je, aby připravil minimálně 20 litrů guláše (tj. cca 120 menších nebo 60 velkých porcí z 8-9 kg masa). Není to zrovna málo, ale v Bolehošti a okolí jsou tací jedlíci, že po guláších se jen zapráší. Základ guláše je už na vás. Zda budete vařit z masa vepřového, hovězího, zvěřinového či pštrosího je vaše volba. Guláš může obsahovat i přísady jako brambory, zelí, fazole nebo např. houby. Ani postup vaření není omezený. Můžete ho připravovat v kotli (brutaru), v kotlíku, v hrnci nebo i v polní kuchyni. Zda ho budete vařit těsně před podáváním na místě nebo ho uvaříte třeba v noci, není rozhodující.

Pestrá nabídka soutěžních gulášů, více jak deset značek a druhů piv, program pro děti i dospělé a mnoho zábavy vás čeká v sobotu 17. srpna 2019 na 9. Gulášových slavnostech v Bolehošti na Rychnovsku.

A kdo rozhodne o tom nejlepším guláši? Hodnotit guláše budou sami návštěvníci a pak také nezávislá odborná porota.

Soutěžit se bude hned třikrát:

1) Odborný dohled a hodnocení bude provádět porota, složená z řad kuchařů a restauratérů. Po anonymním ochutnání vzorků všech gulášů a po závěrečném konziliu vyberou ten „NEJLEPŠÍ GULÁŠ“.

2) Dalšími hodnotiteli budou tradičně sami návštěvníci, kteří mohou hlasováním rozhodnout o svém „TOP GULÁŠI“.

3) Speciální úkol bude mít odborná komise i v hodnocení soutěžních týmů z pohledu estetiky a originality nápadů při tvorbě stánků, oblečení a jejich vystupování.
Základní info:

Celý gulášový program a zároveň vydávání gulášů návštěvníkům začíná ve 12:00 hodin.

Součástí Gulášových slavností je také pivní festival. Soutěžící mohou ke svému guláši nabízet i vhodné pivo. Tím nechybí široký výběr značek a druhů piva. Aktuální přehled získáte na místě nebo sledujte naše stránky s aktualitami na Facebooku.

Všem návštěvníkům sdělujeme, že soutěžní týmy nesmějí vydávat guláš do vlastních nádob! Jedná se o soutěž a společenskou akci, nikoliv „vývařovnu přes ulici“. Rádi vás tu uvidíme soutěžit i ochutnávat, ale zároveň prosíme, aby jste respektovali naše pravidla. Na místě můžete sníst gulášů, kolik snesete. 🙂
Další program – pro dospěláky:

  • pivní soutěže
  • grilovaná masíčka
  • bohaté občerstvení (bramboráky, palačinky, trdelníky, koláče, klobásy aj.)
  • chuťovky a dobroty k pivu

Další program – pro děti:

  • zábavný park
  • malování na obličej
  • cukrovinky
  • skákací hrady

Hudební program:

  • odpolední koncert
  • večerní rocková zábava