Garden Food Festival – 17. – 18. července 2021 – Bzenec

Hned první zastávka Garden Food Festival zavítá tento rok do Bzence. Připravujeme pro Vás skvělý program, workshopy a tradiční i netradiční pokrmy. Při této příležitosti společně oslavíme 100 let Bzeneckého octa. Máte se na co těšit.

Zábava pro děti

Skákací hrad – bude k dispozici po celou dobu konání akce
Malování na obličej – bude k dispozici po celou dobu konání akce
Dětské tetování – bude k dispozici po celou dobu konání akce
Modelování balonků – bude k dispozici po celou dobu konání akce

 

Zajímavá místa ke zhlédnutí

Bzenecký zámek
Dnešní podoba zámku je již třetí v jeho historii. Původně zde stávala tvrz, která po zániku bzeneckého hradu měla šlechtě vytvořit důstojné panské obydlí. V zámeckém parku chovají pávy.

Bzenecká lípa
V zámeckém parku stojí prastará lípa, kterou datujeme podle záznamu z roku 1771, kde uvádí, že tato lípa byla již v roce 1604 přes 500 let stará. Lípa byla vždy považovaná za symbol slovanské vzájemnosti.

Zámecké sklepy
Historické zámecké sklepy prošly úspěšnou rekonstrukcí, kterou provedlo Zámecké vinařství Bzenec. Právě v zámeckých sklepech bylo vyrobeno roku 1876 první šumivé víno metodou druhotného kvašení v lahvi v Čechách a na Moravě.

Kaple sv. Floriána a Šebestiána
Nazývána též bzenecký Floriánek, byla postavena v roce 1703. Kaple se stala výraznou dominantou Bzence, ale pro svou polohu na vrcholu kopce byla často poničena vichřicemi a blesky. Byla ale zničena německými vojáky 1945 a po více než 70 let smutně tyčily pouze ruiny této významné dominanty a symbolu města Bzence. Kaple byla ale znovu obnovena a nyní je znovu dominantou Bzence
Bzenecká pouť
Každoročně v půli srpna se do Bzence sjíždějí návštěvníci z širokého okolí na tradiční Bzeneckou pouť k svátku Panny Marie. Konají se zde bohoslužby i klasický trh. Současná bzenecká pouť je bohatá na kulturní program jak pro dospělé tak pro děti, která je doplněna možností posezení u místních vinařů v jejich sklepích s možností ochutnávky moravských vín. V neděli probíhá v kostele sv. Jana Křtitele slavnostní mše svatá s tradičním procesím přes náměstí.

 

Upozornění

Z bezpečnostních důvodů není dovoleno do areálu festivalu vnášet skleněné nádoby včetně láhví, plechovky, hořlaviny, zbraně, drogy a omamné látky. V areálu festivalu je zakázáno rozdělávat oheň. Rovněž není dovoleno vnášet do areálu festivalu vlastní jídlo a nápoje. Do areálu platí zákaz vjezdu jakýchkoli vozidel včetně motocyklů bez povolení organizátorů.

Vstupenky a více info na https://www.gardenfoodfestival.cz/mesto/bzenec