Foodparade 2019 – 31. srpna – 1. září – Praha – Trojský zámek

9. ročník food festivalu Foodparade se letos uskuteční poslední prázdninový víkend od 31. 8. do 1. 9. 2019 v zahradách Trojského zámku. Letos představí několik novinek: rozdělení do zón podle zaměření kuchyně, celý bude bezhotovostní a návštěvníci ho mohou výhodně spojit i s návštěvou přilehlé botanické zahrady.

Novinkou letošního ročníku je rozdělení stánků do zón podle zaměření kuchyně. Několik restaurací pod hlavičkou Stella Artois vytvoří zónu belgickou, kde se návštěvníci mohou těšit na tradiční speciality (ano, i mušle s hranolkami budou), další zóna bude asijská, kde se budou míchat chutě a vůně od Indie až po Japonsko a svou „uličku“ bude mít i kuchyně česko slovenská. Poslední zóna bude mixem dalších exotických kuchyní. Jména podniků, které nabídnou své menu bude Foodparade odhalovat postupně během léta na www.foodparade.cz.

Na festivalu se návštěvníci obejdou zcela bez hotovosti. Každý účastník dostane chip, který si nabije předem na pokladně a pak už ho jen „přikládá“ místo placení. „Pro návštěvníky je to mnohem pohodlnější způsob placení, navíc je rychlejší a my tak předejdeme zbytečnému tvoření front. Díky tomu bude Foodparade jako vždy klidná a příjemná,“ vysvětluje hlavní vylepšení Marcel Vargaeštok, majitel školy vaření Chefparade, která festival pořádá.

Všechno jídlo i nápoje, které si návštěvníci na Foodparade dají, dostanou i letos buď rovnou do roku (v případě streetfoodu), nebo na klasickém nádobí. Festival tak šetří šetří přírodě spoustu zbytečného odpadu a hlavně – proč dobré jídlo kazit špatným servisem. Vždyť půl zážitku z jídla dělá atmosféra a dojem.